خیلی دختر باربی اینستاگرام سیاهپوست مانکن

خیلی: دختر باربی اینستاگرام سیاهپوست مانکن عروسک تبدیل باربی مطالب جالب و خواندنی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی میوه‌های ممنوعه، مهمان ناخوانده واردات رسمی!

در حالیکه به گفته معاون وزیر کشاورزی فقط چهار قلم میوه گرمسیری مشمول بر موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز رسمی جهت واردات دارند، در فهرست واردات رسمی کشور نام میو

میوه‌های ممنوعه، مهمان ناخوانده واردات رسمی!

میوه های ممنوعه، مهمان ناخوانده واردات رسمی!

عبارات مهم : واردات

در حالیکه به گفته معاون وزیر کشاورزی فقط چهار قلم میوه گرمسیری مشمول بر موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز رسمی جهت واردات دارند، در فهرست واردات رسمی کشور نام میوه های بسیاری دیده می شود که مشخص نیست چگونه و از کجا وارد شده است اند.

به گزارش ایسنا، سال هاست که وزارت جهاد کشاورزی واردات انواع میوه را به علت تولید مناسب این محصولات در داخل و صادراتی شدن آن ها، ممنوع کرده و تنها به چهار قلم میوه گرمسیری موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز واردات داده هست، ولی نگاهی به آمارهای تجارت خارجی محصولات کشاورزی نشان می دهد که بسیاری از محصولات وارداتی، مجوز از وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید، تامین و تنظیم بازار محصولات کشاورزی ندارند و مشخص نیست از کدام مبادی به کشور وارد شده است که در فهرست واردات گمرک و وزارت جهاد کشاورزی به ثبت رسیدند.

در این میان نام میوه هایی مانند پرتقال هم دیده می شود که البته سال گذشته به علت سرمازدگی و از بین رفتن بخشی از این محصول در استان های شمالی مجوز مقطعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی جهت واردات محدود آن صادر شده است بود و ثابت بودن عدد ۱۵ هزار و ۹۳۰ تن طی ماه های اخیر در فهرست واردات محصولات کشاورزی نشان می دهد که به غیر از محموله ای که در ابتدای امسال و آخرهای سال گذشته وارد شده، دیگر پرتقالی به کشور وارد نشده است.

میوه‌های ممنوعه، مهمان ناخوانده واردات رسمی!

البته در این میان محصولات دیگری نیز مانند گلابی هندی، منگوستین و غیره هم در این فهرست دیده می شود که مشخص نیست آیا گلابی هندی و منگوستین با انبه که مجاز است هم گروه شده است و با آن ها محاسبه می شود؟

بر اساس آخرین آمار ثبت شده است در فهرست واردات محصولات باغی وزارت جهاد کشاورزی بیش از ۲۱ هزار و ۶۳۹ گلابی هندی، انبه و منگوستین در ۱۰ ماهه نخست امسال به ارزش بالغ بر ۱۵ میلیون و ۸۲۳ هزار دلار وارد شده است است که از نظر وزنی ۶.۳۷ درصد و از نظر ارزشی ۷.۳۳ درصد زیاد کردن را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته نشان می دهد. از سوی دیگر نیز ردیف تعرفه های مبهمی در فهرست واردات گمرک و محصولات باغی وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که اساساً بودن و تعریف شدن این ردیف ها تعجب برانگیز بوده و جای پرسش دارد، چراکه در شرایطی که در کشور تنها چهار قلم میوه مذکور مجوز واردات دارد، نباید ردیف تعرفه ای به نام “سایر میوه ها، تازه” و “سایر میوه های خشک” وجود داشته باشد؟

در حالیکه به گفته معاون وزیر کشاورزی فقط چهار قلم میوه گرمسیری مشمول بر موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز رسمی جهت واردات دارند، در فهرست واردات رسمی کشور نام میو

در فهرست واردات ۱۰ ماهه امسال جهت “سایر میوه ها، تازه” ۱۷۸ تن و ۷۷ کیلوگرم به ثبت رسیده است که ارزشی بالغ بر ۳۳۱ هزار و ۳۲۲ دلار داشته است که البته ۱.۰۴ درصد از نظر وزنی و ۳.۳۶ درصد از نظر ارزشی کم کردن واردات را نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته نشان می دهد. ولی در کنار آن نام کد تعرفه دیگری به نام سایر میوه های خشک وجود دارد که با وجود کم بودن حجم آن، رشد و زیاد کردن را در ۱۰ ماه امسال تجربه کرده است.

“سایر میوه های خشک” نیز که در این ماه ها ۴۵ تن و ۳۸ کیلوگرم واردات داشته است مشخص نیست مشمول بر چه میوه های خشکی می شود و ۸۳ هزار و ۴۴۳ دلار ارز خارج شده است از کشور عزیزمان ایران بابت چه محصولاتی صرف شده است است که رشد ۱۱.۶۱ درصدی از نظر وزنی و زیاد کردن ۳۹.۱۱ درصدی از نظر ورزشی را تجربه کرده است.

در این میان نام محصولات دیگری نیز مشاهده می شود و اگر وزارت جهاد کشاورزی مجوزی جهت آن ها صادر نکرده بعد چگونه وارد شده است اند؟

میوه‌های ممنوعه، مهمان ناخوانده واردات رسمی!

البته محمدعلی طهماسبی – معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی- راجع به اوضاع تولید و واردات میوه به ایسنا اینگونه توضیح داد که تنها چهار و قلم میوه آناناس، موز، نارگیل و انبه مجوز واردات از وزارت جهاد کشاورزی دارند و مابقی آن ها ممنوع الورود محسوب می شوند و هیچ مجوزی از این وزارتخانه دریافت نکرده اند.

وی افزود: در شرایطی که بیش از ۲۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی و گلخانه ای در کشور تولید شده است که در مقایسه با بسیاری از کشورها و اوضاع خوب و مناسبی تلقی می شود، نباید اجازه واردات میوه و محصولات باغی غیرضروری را به کشور داد؛ بنابراین باید پرسید آیا این میوه ها وارد می شوند و دستگاه های متولی همه باید حساس باشند.

در حالیکه به گفته معاون وزیر کشاورزی فقط چهار قلم میوه گرمسیری مشمول بر موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز رسمی جهت واردات دارند، در فهرست واردات رسمی کشور نام میو

طهماسبی تاکید کرد که واردات میوه های ممنوعه به کشور از طریق غیرقانونی و بدون نظارت قرنطینه ای و بهداشتی نه تنها به بازار محصولات کشاورزی و تولید کنندگانی که عمر خود را پای تولید این محصولات گذاشته اند، آسیب می رساند بلکه بسیاری از آفات و بیماری های موجود در کشور در این حوزه نیز از طریق میوه های غیرمجاز و قاچاق به کشور وارد شده است که تبعات و هزینه های بسیاری جهت کشور در بر داشته است.

واژه های کلیدی: واردات | محصولات | وارداتی | کشاورزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz