خیلی دختر باربی اینستاگرام سیاهپوست مانکن

خیلی: دختر باربی اینستاگرام سیاهپوست مانکن عروسک تبدیل باربی مطالب جالب و خواندنی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش «محسنی‌اژه‌ای» به خواسته‌های «کروبی»

سخنگوی قوه قضاییه در مورد خواسته دوم کروبی مبنی بر محاکمه علنی گفت: تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی باقی هست، این عنوان به قوت خود باقی می‌ماند. 

واکنش «محسنی‌اژه‌ای» به خواسته‌های «کروبی»

واکنش «محسنی اژه ای» به خواسته های «کروبی»

عبارات مهم : سیاسی

سخنگوی قوه قضاییه در مورد خواسته دوم کروبی مبنی بر محاکمه علنی گفت: تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی باقی هست، این عنوان به قوت خود باقی می ماند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به درخواست آقای کروبی مبنی بر خروج نیروهای امنیتی از منزل و همچنین درخواست محاکمه علنی ایشان و با توجه به اینکه مورد اول انجام شده است به درخواست دوم چه زمانی پیگیری می شود؟ گفت: چه کسی گفته انجام شده است هست، این ادعا دروغ محض هست. مورد نیاز است در این خصوص توضیحاتی بدهم. بهتر است هر عنوان را از جنبه های متفاوت تفکیک کنیم و اقدام مناسب را در نظر بگیریم؛ لیکن ممکن است حق مطلب ادا نشود.

واکنش «محسنی‌اژه‌ای» به خواسته‌های «کروبی»

وی عنوان کرد: کارها مجرمانه ای در سال های 88 و 89 اتفاق افتاد و عده ای برابر قانون قرار گرفتند. تخریب اموال عمومی، اهانت، تهمت، افترا و سلسله کارها مجرمانه ای به وسیله این افراد صورت گرفت و از همان وقت دستگاه های مسئول مشغول برخورد با مجرمین شدند. در این راستا عده ای دستگیر شدند، عده ای با رافت اسلامی مجازات و محاکمه شدند. جهت مثال اگر نیاز به وکیل داشتند جهت آنها وکیل معاضدتی گرفته شد. بعضی که سنین پایین تری داشتند یا اظهار ندامت کردند، قبل از تحمل کیفر مشمول عفو شده است و آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه در این راستا اقدامی هم به وسیله شورای عالی امنیت ملی در سال 89 نسبت به بعضی از کسانی که در راس بودند صورت گرفت، اظهار کرد: آن تصمیم منجر به محصور شدن بعضی از افراد شد. آن مصوبه همچنان به قوت خود باقیست. هر فردی که در زندان است یا در حصر است ممکن است پرسشها خانوادگی داشته باشد و یا اینکه نیاز به بهداشت و درمان داشته باشد. باید به این پرسشها در حد قانون و تا جایی که مقدور است پیگیری شود. این کار انجام می شود و روال عادی و معمولی دارد. به محصورین هم همین طور پیگیری می شود.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد خواسته دوم کروبی مبنی بر محاکمه علنی گفت: تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی باقی هست، این عنوان به قوت خود باقی می‌ماند. 

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه نیاز به درمان و سایر نیازها ممکن است جهت زندانی و محصور پیش بیاید، عنوان کرد: نسبت به درمان و سایر خدمات آینده نگری هایی صورت می گیرد و شرکت زندان ها در حد توان و امکانات اقدام می کند. اخیرا بعضی از محصورین که به بیمارستان رفتند، پزشکان ارزش مدعی شده است اند سرویسی که شما به این افراد داده اید به مقامات درجه یک کشور مانند روسای سه قوا و غیره … داده نشده هست. جهت برطرف بعضی گرفتاری ها و امراض و غیره کارها را جدا کنید.

وی افزود: بعضی از افراد کاسب کار سیاسی هستند و دروغ می گویند دلشان هم به دل زندانی و محصور نمی سوزد. اینکه به فکر پرسشها سیاسی و جناحی خود هستند، جوسازی می کنند. این افراد دو دسته اند، عده ای جنبش می کنند و مرتکب جرم می شوند که قوه قضائیه باید با همین ها برخورد کند و برخورد هم می کند. عده ای نیز در این سطح نیستند که در مورد آن ها اغماض می شود. تلاش قوه قضائیه این بوده که به پرونده فرد مجرم طبق موازین قانونی پیگیری کند و چنانچه محکوم شد، مجازات را اجرا کند یا حتی اگر قابل ارفاق بود به آن ارفاق کند. همانطور که خیلی از افراد به مرخصی می روند یا از آزادی مشروط و عفو و غیره در چارچوب موازین استفاده می کنند.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: توصیه دیگر اینکه قاطعانه و صراحتا می گوییم قوه قضائیه در برابر فضا سازی و جو سازی منفعل نخواهد شد. همه کسانی که پنبه در گوش گذاشته اند آن را در بیاورند، ما تحت تاثیر جو اقدامی نخواهیم کرد.

واکنش «محسنی‌اژه‌ای» به خواسته‌های «کروبی»

وی افزود: گاهی این جو سازی ها به ضرر کسی است که فکر می کند به نفع آن اقدامی صورت می گیرد. البته منظورم غیر از کاسب کاران سیاسی هست. توصیه آخر اینکه تلاش بر این بوده که تحت شرایط سیاسی اجازه ندهیم از انصاف و اعتدال خارج شویم و به کسی فشار بیشتری آورده شود. کسی که در حصر است نیازهایی دارد و این چنین نیست که به واسطه فضاسازی که بعضی ها انجام می دهند بگوییم چون فلان کار را کرد درمان نشود یا مسئله خانوادگی اش برطرف نشود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه جهت مثال ممکن است یک زندانی در دوران مرخصی اش خلاف کند که مرخصی بعدی اش را لغو کند یا به تاخیر بیندازد، ولی در مورد همان ها هم می گوییم از انصاف و اعتدال خارج نشوید، گفت: به عنوان نمونه فرزندش می خواهد ازدواج کند می گوییم در حد ممکن به او مرخصی بدهید در نتیجه با فشار و فضا سازی تسلیم نخواهیم شد. همچنین تلاش می کنیم از انصاف و موازین خارج نشویم و حوزه را جهت این افراد تنگ تر نکنیم. پرسشها را از هم تفکیک می کنیم. حکم را هم اجرا می کنیم و تا جایی که قانون و شرع و غیره اجازه دهد، در صورت جبران و احساس پشیمانی و این که مشهود باشد فرد دیگر خطرناک نیست، اقداماتی طبق قانون و شرع لحاظ خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد خواسته دوم کروبی مبنی بر محاکمه علنی گفت: تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی باقی هست، این عنوان به قوت خود باقی می‌ماند. 

وی در آخر گفت: در مورد خواسته اول آقای کروبی که گفتم دروغ محض هست. در مورد خواسته دوم نیز تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی باقی هست، عنوان به قوت خود باقی می ماند.

واکنش «محسنی‌اژه‌ای» به خواسته‌های «کروبی»

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | قانونی | قوه قضائیه | دوران مرخصی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz